Održana radionica o izradi studija i analiza u cilju podrške nacionalnim institucijama u kreiranju i implementaciji politike u oblasti energetske efikasnosti

9.5.2019.

U svečanoj sali Arhitektonskog fakulteta u četvrtak 9. maja 2019. godine održana je radionica Platforme znanja za energetsku efikasnost na temu “Iskustva u prikupljanju i analizi podataka, izradi studija i analiza u cilju podrške nacionalnim institucijama u kreiranju I implementaciji politike u oblasti energetske efikasnosti u javnim zgradama". Na ovoj radionici bili su prisutni predstavnici GIZa, članovi radnog tima projekta Energetska efikasnost u javnim zgradama, predstavnici resornih ministarstava, pokrajinski sekretar Vojvodine za energetiku, kao i predstavnici lokalnih samouprava koje su učestvovale na EmBuild projektu.

Prisutnima na radionici bili su prezentovani rezultati projekta Energetska efikasnost u javnim zgradama, pre svega Nacionalne tipologije škola i predškolskih ustanova, koraci i isksutva u proširenju ove studije sa tipologijom sportskih sala i analizom mogućnosti primene obnovljivih izvora energije, rad na izboru referentnih zgrada i mera energetske efikasnosti pri izradi troškovno-optimizacione analize (cost-optimal analysis) javnih zgrada kao i rezultati EmBuild projekta, strategije obnove javnih zgrada za opštine Vrbas, Lajkovac i Sopot.