Održana zajednička radionica projekta EmBuild i Stalne konferencije gradova i opština - Strateški okvir planiranja obnove zgrada

27.3.2018.

U svečanoj sali Arhitektonskog fakulteta je 27.03.2018. održana zajednička radionica Stalne konferencije gradova i opština (SKGO) i projekta EmBuild na temu "Strateški okvir planiranja obnove zgrada". Učesnici radionice su bili predstavnici jedinica lokalne samouprave iz mreže SKGO i projekta EmBuild. Cilj radionice je bilo upoznavanje predstavnika lokalne samouprave sa aktivnostima projekta EmBuild, u oblasti strateškog planiranja obnove zgrada na lokalnom nivou, kroz izrade lokalnih strategija obnove zgrada, kao i najava Platforme za energetsku efikasnost koju će zajednički voditi i uređivati Arhitektonski fakultet i SKGO. Dosadašnja iskustva projekta EmBuild u proceni stanja energetske efikasnosti javnih zgrada, kao osnovu za formiranje strategija njihove obnove, predstavila je asist. dr Bojana Stanković. Nakon upoznavanja sa rezultatima preliminarnih i detaljnih analiza odabranih javnih zgrada, prof. dr Milica Jovanović Popović izložila je planove za izradu uzornih lokalnih strategija javnih zgrada i otvorila diskusiju o dosadašnjim iskustvima jedinica lokalne samouprave u procesu obnove zgrada.